Tiesa.com   |   The Guardian   |   2015-02-18

Būstas Anglijoje: nuomininkams – pavojus būti iškeldintiems

  
Būstas Anglijoje: nuomininkams – pavojus būti iškeldintiems Iš nuomojamų būstų šiuo metu iškeldinamas rekordinis kiekis žmonių

Iškeldinamų iš savo nuomojamų namų žmonių skaičius 2014 m. pasiekė rekordines aukštumas. Oficialūs duomenys skelbia, kad svarbiausi tam darantys įtaką faktoriai gali būti būsto nuomos kainų kilimas bei socialinių išmokų mažinimas, praneša portalas theguardian.com.

Tesingumo ministerijos duomenys atskleidė, kad Anglijoje ir Velse pernai buvo iškeldinti 42 tūkst. nuomininkų. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną daugiau nei 115 būstų nuomininkų neteko savo namų. Šis skaičius yra didžiausias nuo 2000-ųjų, kai buvo pradėti rinkti tokio pobūdžio duomenys.
Ataskaitoje neįvardijama, kokio tipo būstų savininkai dažniausiai atsakingi už iškeldinimus, tačiau rodo, kad socialinių būstų savininkai buvo labiau linkę susigrąžinti savo nuomojamą nuosavybę. Dažniausiai tokių būstų savininkai yra asociacijos, mažesnėmis kainomis nuomojančios būstus socialines pašalpas gaunantiems žmonėms.
 
„Deja, prognozės yra gana niūrios. Jaučiamas vis didesnis prieinamų būstų trūkumas”, - duomenis komentavo prieglaudų organizacijos „Pastogė” atstovas.
 
„Esant neįtikėtinai aukštoms būsto nuomos kainoms, į mus kreipiasi vis daugiau ir daugiau šeimų, kurios bijo, kad vos vienas pasikeitęs faktorius, toks kaip netikėta liga ar darbo praradimas, gali jas paversti benamėmis”, - sakė prieglaudų organizacijos vadovas Campbellas Robbas.
 
Per pastaruosiu dvylika mėnesių, vieno miegamojo buto nuomos kaina šalyje pakilo 2.7 proc. ir dabar vidutiniškai siekia 688 svarus. Trijų kambarių buto nuomos kaina pakilo 2.2 proc. ir dabar vidutiniškai atsieina 875 svarus per mėnesį. Tuo tarpu Londone nuomos kaina pakilo 4.4 proc. ir vidutiniškai siekia 1.137 svarus per mėnesį.
  

Žymos: Būstas Anglijoje, Nuoma Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai