Tiesa.com inf.   |   2012-05-20

Prie ambasados Londone protestavo D.Kedytės perdavimu nepatenkinti žmonės (nuotraukos) 

  
Prie ambasados Londone protestavo D.Kedytės perdavimu nepatenkinti žmonės (nuotraukos)
© Akcijos organizatorių nuotr.
Protestas sekmadienį.

Sekmadienį prie Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje pastato Londone susirinko būrys protestuojų. Po vidurdienio į mitingą atvykę žmonės reiškė nepasitenkinimą Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimu, kuriuo Laimutei Stankūnaitei buvo grąžinta jos dukra.

Prie ambasados Londone susirinko iki 100 žmonių. Jie rankose laikė plakatus ir Lietuvos trispalves. Dalis į akciją, nukreiptą prieš pedofiliją, atsivedė ir mažamečių vaikų. Po akcijos nuotraukos su mažamečiais atsidūrė ir socialiniame tinkle „Facebook“.
 
Protestuotojų plakatuose buvo užrašyti šūkiai, palaikantys teisėjos Neringos Venckienės siekį auginti mirusio brolio Drąsiaus Kedžio, įtariamojo dviem žmogžudystėmis, ir L.Stankūnaitės dukterį. Praėjusios savaitės ketvirtadienį policija, panaudojusi jėgą, paėmė mergaitę iš N.Venckienės namų ir atidavė ją auginti valstybės saugomai L.Stankūnaitei. Policijos vadovai tikino, kad jie naudojo jėga tik prieš tuos asmenis, kurie trukdė vykdyti teismo sprendimą. Ketvirtadienį Garliavoje buvo sulaikyti 36 žmonės. Perdavimo procedūroje dalyvavo labai gausios pareigūnų pajėgos.
 
 
 
Londone protestuotojai taip pat susidūrė su policija. Mitingo dalyviai socialiniuose tinklalapiuose, per kurios buriasi į mitingus, po akcijos rašė, kad Londono policiją iškvietė ambasados darbuotojai. Pareigūnai paprašė nuo ambasados sienų nuklijuoti plakatus.
 
 
Kaip rašė akcijos dalyviai, jie reikalavimams pakluso, protestas vyko taikiai. Policija apribojo eismą judrioje gatvėje, nes ne visi mitinguotojai tilpo ant šaligatvio. Jie ne tik pasisakymais bei plakatais piktinosi pedofilijos istorijos tęsiniu Lietuvoje, bet ir traukė Sąjūdžio laikų dainas.
Protestuotojai akcijai turėjo leidimą. Jie žada rinktis ir ateityje.
 
  

Žymos: Protestas, Ambasada Londone, Laimutė Stankūnaitė, Neringa Venckienė

Komentarai

Naujausi straipsniai