Tiesa.com inf.   |   2012-02-28

Lietuvių režisieriaus filmas – tarptautiniame festivalyje Airijoje

  
Lietuvių režisieriaus filmas – tarptautiniame festivalyje Airijoje Režisierius J.Zizas (kairėje) ir ambasadorius V.Purlys.

Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys pasveikino lietuvių režisierių Julių Zizą (Žižliauską), kurio kartu su airių režisieriumi Dónalu Ó Céilleachairu sukurtas filmas „Svajonių metas, persvarstyta“ („Dreamtime, Revisited“) buvo pristatytas Tarptautiniame Dublino Jameson filmų festivalyje.

J. Zizo filmas vasario 22 d. buvo demonstruojamas pilnoje pagrindinėje Airijos kino instituto salėje.
Filmo „Svajonių metas, persvarstyta“ kūrėjai įkvėpimo sėmėsi iš Airijos rašytojo, poeto ir filosofo Johno Moriarčio. Filme pateikiama šio iškilaus Airijos mąstytojo įžvalgų apie Airijos istoriją ir šiuolaikinę visuomenę interpretacija.
 
J. Zizo sukurti filmai rodomi daugelyje tarptautinių kino festivalių, jo filmus yra įsigijusi Prancūzijos kino biblioteka, Austrijos nacionalinis kino muziejus, Niujorko modernaus meno muziejus, Marcelio Duchampo muziejus Prancūzijoje, Paryžiaus miesto modernaus meno muziejus, Antologijos filmų archyvas Niujorke.
 
1995 metais J. Zizas įsteigė „Trijų kadrų kino“ judėjimą. Jis taip pat yra kelių pjesių autorius, sukūrė džiazo operą „Laisvės sala“.
 
Šiuo metu J. Zizas gyvena ir kuria Airijoje bei JAV.
  

Žymos: Filmo apžvalga, Airija, Ambasada

Komentarai

Naujausi straipsniai