Tiesa.com   |   2013-06-21

Ambasada atsako: nuo kokio amžiaus jaunuolis gali keliauti vienas

  
Ambasada atsako: nuo kokio amžiaus jaunuolis gali keliauti vienas

„Nuo kokio amžiaus asmuo gali skristi lėktuvu vienas? Mano vaikui gruodį buvo 16 metų, noriu sužinoti, ar jis galėtų iš Londono į Lietuvą skristi vienas ir ar reikia kokių nors įgaliojimų ar dar ko nors.

Dėl to, ar nepilnametis gali vykti konkrečiu lėktuvo reisu be suaugusio asmens palydos, reikia teirautis konkretaus vežėjo oru, kadangi aviakompanijų reikalavimai yra skirtingi.
 
Šią vasarą išteku Škotijoje, ir mano dabartinė mergautinė pavardė pasikeis į vyro. Kokius dokumentus turėsiu pateikti JK institucijoms, kad pakeistų pavardę?
Jeigu Jūs sudarysite santuoką užsienyje ir pakeisite pavardę, santuoką Jums reikės apskaityti ir Lietuvoje bei pakeisti turimą LR pasą. Informaciją apie tai galite rasti ambasados interneto svetainės http://uk.mfa.lt skiltyje „Konsulinė informacija Lietuvos piliečiams“ (Asmens dokumentai – LR pasas). Turėdama pasą su naująja pavarde Jūs turėtumėte kreiptis į atitinkamas Jungtinės Karalystės institucijas dėl Jūsų duomenų pakeitimo, tačiau tam reikalingų dokumentų sąrašo ambasada negali nurodyti, kadangi tai nėra Lietuvos institucijų kompetencija.
 
  

Žymos: Ambasada, Ambasada Londone, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai