Tiesa.com   |   2013-02-09

Ambasada atsako: mokesčiai ir darbas Anglijoje

  
Ambasada atsako: mokesčiai ir darbas Anglijoje

Nuo 2013 m. sausio 1 d. pasikeitė lankytojų ambasadoje priėmimo laikas. Lankytojai ambasadoje pirmadieniais priimami nuo 13 iki 17 val. Antradieniais-penktadieniais lankytojai priimami įprastu laiku, t.y. nuo 9 iki 13 val. Nuo š.m. sausio 28 d. pasikeitė dalies konsulinių paslaugų įkainiai.

1. Ar galima susigrąžinti mokesčius, ir kokią formą reikia pildyti bei kur ją rasti? Dirbau UK 3 metus ir mokesčius norėčiau susigrąžinti būtent už šį laikotarpį. Šiuo metu UK nedirbu ir negyvenu. Ar taikomi vėliau kokie nors apribojimai susigrąžinus mokesčius? (pavyzdžiui, draudžiama dirbti tam tikrą laiką UK ir pan.).
Ambasada nekonsultuoja apmokestinimo ir mokesčių mokėjimo klausimais, todėl dėl Jungtinėje Karalystėje gautų pajamų mokesčių Jums reikia kreiptis į HM Revenue & Customs, http://www.hmrc.gov.uk.
 
 
2. Šiuo metu dar gyvenu Lietuvoje, tačiau norėčiau keliems metams vykti i Anglija užsidirbti. Ar būtina išsideklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje, kad galėčiau gauti NIN ir legaliai dirbti Anglijoje? Ar galėčiau nepakeisti gyvenamosios vietos deklaracijos?
Jungtinės Karalystės NIN gavimui išvykimo iš Lietuvos deklaracija tikrai nereikalinga, tačiau pagal Lietuvos įstatymus kiekvienas pilietis, išvykstantis ilgesniam kaip 6 mėnesių laikotarpiui, išvykimo deklaraciją pateikti privalo. Jums to nepadarius gali susidaryti privalomojo sveikatos draudimo įmokų įsiskolinimas (90 Lt už kiekvieną mėnesį).
 
Informaciją apie gyvenamosios vietos deklaravimą Jūs galite rasti ambasados interneto svetainės http://uk.mfa.lt skiltyje „Konsulinė informacija Lietuvos piliečiams/Gyvenamosios vietos deklaravimas“.
 
 
 
  

Žymos: Ambasada, Ambasada Londone, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai