2013-01-28

Ambasada atsako: kur kreiptis dėl Šengeno vizos Rusijos piliečiui

  
Ambasada atsako: kur kreiptis dėl Šengeno vizos Rusijos piliečiui

Planuoju susituokti su Rusijos piliečiu Lietuvoje arba Rusijoje. Jis gyvena Novosibirske. Šiuo metu niekur nedirbu ir gyvenu Lietuvoje, bet nuo 2011 m. spalio aš 8 mėnesius gyvenau ir tam tikrą laiką dirbau Jungtinėje Karalystėje. Noriu žinoti, ar po vedybų aš tuoj pat galėsiu su sutuoktiniu išvažiuoti gyventi į Jungtinę Karalystę? Ar reikia tam tikrą laiką pragyventi Lietuvoje po vedybų tam, kad galėtume vėliau gyventi Jungtinėje Karalystėje? Ar mano sutuoktinis po vedybų turės teisę dirbti ir gauti pašalpas Jungtinėje Karalystėje? Ar mano sutuoktinis galės vienas važiuoti į Jungtinę Karalystę po vedybų?

Lietuvos, kaip ir bet kurios kitos Europos Sąjungos valstybės, piliečiai į Jungtinę Karalystę gyventi ir dirbti gali atvykti laisvai, jokie apribojimai jiems nėra taikomi. Jeigu po santuokos Jūs pageidausite vykti gyventi į Jungtinę Karalystę, Jūsų sutuoktinis turės teisę vykti kartu su Jumis.
Rusijos piliečiai kelionei tiek į Lietuvą, tiek į Jungtinę Karalystę turi turėti atitinkamai Šengeno arba Jungtinės Karalystės vizas. Visais Šengeno vizos kelionei į Lietuvą išdavimo tvarkos klausimais Jūsų sutuoktinis turėtų kreiptis į Lietuvos ambasadą Maskvoje, http://ru.mfa.lt. Visais klausimais, susijusiais su Jūsų sutuoktinio, Rusijos piliečio, vykimu į Jungtinę Karalystę, atitinkamų leidimų gyventi ir dirbti šioje valstybėje sutvarkymu Jums reikia kreiptis į Jungtinės Karalystės pasienio agentūrą (UK Border Agency, http://www.ukba.homeoffice.gov.uk), kadangi tai nėra Lietuvos institucijų kompetencija.
 
 
  

Žymos: Anglija, Rusija, Ambasada, Ambasada Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai