LR ambasada Jungtinėje Karalystėje   |   2012-12-17

Ambasada atsako į jūsų klausimus

  
Ambasada atsako į jūsų klausimus

Nuo šiol „Tiesos“ skaitytojai el. pašto adresu klausk@tiesa.com gali siųsti visus jiems aktualius klausimus, susijusius su konsuline informacija, kurią teikia Lietuvos Respublikos ambasada Londone. Pateikiame pirmuosius dažniausiai užduodamus ambasados interesantų klausimus.

Ar reikia vizos važiuojant į JAV? Kokie dokumentai reikalingi Tailando vizai? Ar į Turkiją galima keliauti su asmens tapatybės kortele?
Lietuvos ambasada išduoda tik Šengeno vizas užsieniečių kelionei į Lietuvą. Lietuvos Respublikos piliečių kelionėms į kitas užsienio valstybes vizų neišduodame. Visais kelionių į kitą valstybę klausimais (vizos, kelionės dokumentai, skiepai ir t. t.) Jūs turite tiesiogiai kreiptis į planuojamos aplankyti šalies ambasadą ar konsulinę įstaigą.
Informaciją apie planuojamas aplankyti valstybes, taip pat rekomendacijas kelionei galite rasti LR užsienio reikalų ministerijos Konsulinės informacijos interneto svetainėje http://keliauk.urm.lt.
 
 
Esu susituokusi su ne Europos Sąjungos (ES) piliečiu, ar jis gali į Lietuvą keliauti be vizos?
 
Jeigu sutuoktinis galiojančiame pase turi nurodytą Jungtinės Karalystės šeimos nario leidimą gyventi, keliaujant KARTU SU ES piliečiu nuo š. m. liepos 1 d. vizos į Lietuvą ar kitas Šengeno valstybes jam nereikia. Tam, kad patikra Lietuvos pasienio kontrolės punkte praeitų greičiau, siūlytume su savimi turėti ir santuokos su ES piliečiu liudijimą.
 
Jeigu ES valstybės piliečio sutuoktinis turi kitokio, nei nurodytas, pavyzdžio leidimą gyventi Jungtinėje Karalystėje arba pageidauja vykti ne kartu su ES piliečiu, jam reikalinga viza. Papildomos informacijos šiuo klausimu galite rasti ambasados interneto svetainėje http://uk.mfa.lt/index.php?820327570.
 
 
  

Žymos: Anglija, Ambasada, Ambasada Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai